menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Hlavné a najdôležitejšie svetové výstavy nábytku

Kam ísť, ak hľadáte trendy a inšpiráciu na jednom mieste? Na výstavu! V prehľade vám prinášame 11 najdôležitejších podujatí, ktoré vám prinesú vietor do plachiet a uspokoja vaše dizajnové túžby.

22. 6. 2016

Možno ste obchodník, architekt, produktový manažér, alebo sa akýmkoľvek spôsobom motáte okolo interiérového dizajnu a najmä oblasti kancelárii a business sektora, toto je 11 kľúčových podujatí tohto roka.

V tomto roku sa opäť otvorili brány mnohých výstavísk a priniesli nám to najlepšie zo sveta dizajnu. Síce je už jún, ale stále je ešte dosť času do konca roka, aby ste si kúpili vstupenky a využili čo ponúkajú výstavy tohto roka. Ak ste si nestihli odškrtnúť niektorú z nich, nevadí. Mnohé sa konajú každoročne, niektoré môžete navštíviť neskôr. Pozrime sa na nich pekne po poradí.

 

IMM Cologne 18 - 24.01 | Kolín, Nemecko: „Prvý výstava roka predstavuje trendy, ktoré budú utvárať odvetvie nábytku a interiérov  a produkty, ktoré sú dobré pre obchod. Na IMM Cologne, nájdete výnimočné množstvo nápadov interiérového dizajnu pre každý priestor, každý štýl a každú požiadavku - od základných vecí až po dizajnové prvky a luxusné zariadenie.

 

Stockholm Design Week | 8 - 14.02 | Štokholm, Švédsko:  „Stockholm Design Week sa premenil na medzník odkedy bol zahájený v roku 2002, a to nielen pre samotný priemysel, ale aj pre všetkých milovníkov dizajnu. Celá globálna elita dizajnu a architektúry sa zhromažďuje v Štokholme, aby videla to najnovšie v nábytku a osvetlení.

 

Design days Dubai | 14 - 18.03 | Dubai, Spojené arabské emiráty: „Design Days Dubaj je popredný veľtrh na strednom východe a v južnej Ázii venovaný zberateľským a limitovaným edíciám nábytku a dizajnových predmetov. Výstava prezentuje dizajn od popredných svetových návrhárov a galérií bok po boku a prichádzajúci dizajn z celého sveta. Na veľtrhu tiež predbieha bohatý nekomerčný program, skladajúci sa z vzdelávania, workshopov, inštalácií a živých vystúpení.

 

Salon del Mobile Milano | 12 -17.04 | Miláno, Taliansko: „Salone Internazionale del Mobile bol založený v roku 1961 ako prostriedok pre podporu exportu talianskeho nábytku a bytového zariadenia a čoskoro sa stal najočakávanejšou udalosťou vo svete nábytku.

 

ICFF | 14 - 17.05 | New York, Spojené štáty americké: „29. ročník ICFF, je severoamerická platforma pre globálny dizajn, ktorý mapuje najnovšie hranice toho, čo je najlepšie a čo bude ďalej. Ako najskoršia výstava v Severnej Amerike je ICFF prehliadka dnešného dizajnu. Každoročne láka tých, ktorí zisťujú výkon aktuálnych dizajnových skutočností a najnovších trendov na encyklopedickej výstave súčasného sortimentu rovnako ako množstva fascinujúcich, zábavných, osvetových programov s nabitým rozvrhom prehliadok a sprievodných podujatí.

 

Clerkenwell design week | 24 - 26.05 | Londýn, Veľká Británia: „V Clerkenwelle sa nachádza najväčšie množstvo kreatívnych podnikov a architektov na štvorcový meter ako kdekoľvek inde na planéte, čo je skutočne jeden z najdôležitejších dizajnových uzlov sveta. Na oslavu tohto bohatého a pestrého spoločenstva, bol vytvorený Clerkenwell Design Week ako prehliadka popredných britských a medzinárodných značiek a firiem vystavujúcich v sérii rôznych podujatí, výstav a špeciálnych inštalácii, ktoré sa konajú v celej oblasti.

 

Neocon| 13 - 15.06 | Spojené štáty americké: „Organizovaný od 13. do 15.júna v The Mart v Chicagu sa NeoCon vyvinul do jednej z najuznávanejšej a najnavštevovanejšej výstavy v priemysle a tento rok nebude výnimkou. S pomocou Poradného výboru, výstava ostáva zameraná na meniaci sa komerčný dizajn a biznis trendy.

 

Design Miami 14 - 19.06 | Bazilej, Švarčiarsko/ 30.11 - 4.12 | Miami, USA: „Design Miami/ je celosvetovým fórom pre dizajn. Každý veľtrh združuje najvplyvnejších zberateľov, galeristov, dizajnérov, kurátorov a kritikov z celého sveta na oslavu kultúry dizajnu a obchodu. Organizuje sa súčasne s veľtrhom Art Basel Miami v USA každý december a v Bazileji každý jún. Design Miami/ sa stal popredným miestom pre zberateľstvo, výstavu, diskusiu a vytváranie zberateľského dizajnu.

 

Paris design week| 3 - 10.09 | Paris, France: „Paris design week sa rýchlo stáva určujúcim kultúrnym kontrapunktom, ktorý zvyšuje latku pre design week-y po celom svete.

 

The London design festival | 17 - 25.09 | Londýn, Veľká Británia: „Prvý krát usporiadaný v roku 2003, London design festival je jedným z najdôležitejších každoročných dizajnových podujatí na svete. Program festivalu sa skladá z viac ako 400 podujatí a výstav organizovaných stovkami partnerských organizácií v rámci projekčného spektra a z celého sveta.

 

Orgatec| 25 - 29.10 | Kolín, Nemecko:  „Orgatec je jediný veľtrh a komunikačná platforma v obore, ktorá ponúka novú víziu práce. Tematické oblasti Orgatecu, "Contract", "Mobile", "Space" a "Office" sa predstavia celému svetu a ponúkajú zásadný impulz pre vytváranie inšpirujúceho pracovného prostredia - v kancelárii, doma i na cestách. Tu nájdete všetko, čo potrebujete pre plné využívanie svojej kreativity a realizácie svojho potenciálu: najlepšie koncepty a produkty v nábytkárstve, podlahy, akustiku, osvetlenie a informačné a komunikačné technológie, rovnako ako mnoho ďalších inovácií.

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.