menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Udržateľné značky nábytku, ktoré prezentujú dizajn a ekológiu
Všetky články

Stavebný priemysel vo Veľkej Británii reaguje na Brexit predbežnými opatreniami.

Britské architektonické firmy Make a Sheppard Robson prepúšťajú zamestnancov, hneď ako Brexit začal pôsobiť na stavebný priemysel.

8. 7. 2016

Make a Sheppard Robson odkryli prepúšťanie od výsledkov referenda EÚ, ktoré bolo zodpovedné za neistotu v projektoch. BDP jedna z najväčších britských architektonických firiem BDP taktiež zastavila nábor zamestnancov.  Dezeen

V stavebnom priemysle sa predpokladá, že bude prvou obeťou Brexitu a vedúce architektonické firmy vo Veľkej Británii Make, Sheppard Robson and BDP už začali reagovať na neistoty v stavebníctve. Vo februári tohto roku stavby domov boli vo Veľkej Británii na sedem ročnom maxime po zotavovaní sa z poslednej recesie. Avšak, výsledok Brexitu spôsobil krízu dôvery, na čo zareagovali veľké firmy prijatím preventívnych opatrení proti strate projektov a prestávkach v konštrukcii.

Archinect  uvádza: „Mohlo by sa zdať, ako by optimizmus bol vymenený za pesimizmus niektorých veľkých firiem, avšak skutočný vplyv na architektonické profesie vo Veľkej Británii v najbližších niekoľkých rokoch zostáva otvorený špekuláciám. Neistota na základe predpokladov by mohla viesť k seba napĺňajúcej predpovedi v tomto odvetví, keďže nikto naozaj nevie, čo sa stane, ak Spojené kráľovstvo opustí EÚ. V rozhovore pre Dezeen, Simon Allford z AHMM reagoval na tieto skutočnosti prakticky: "Budeme reagovať v prípade potreby". Možno, že postoj zachovávajúcej dôvery v dobe nejednoznačnosti je najlepším prístupom pre priemysel v súčasnej dobe.“ - Archinect

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.