menu

Referencie

Roche
 Roche je farmaceutická spoločnosť založená v roku 1896 v švajčiarskom Bazileji. Dnes pokračuje vo svojom záväzku pomáhať ľuďom vďaka inovatívnym produktom a testom. Na trhu je jednotkou biotechnológií – na konte má zatiaľ 17 biotechnológií a polovica komponentov v ich liečivách obsahuje biologické reťazce. Ročne investuje do vývoja a výskumu 9miliárd a výsledkom je jeho vedúca pozícia vo výrobe liekov proti rakovine a poskytovaní testov pre laboratóriá a nemocnice.

V Roche pracuje 90-tisíc zamestnancov a medzi 100 krajín jeho pôsobenia patrí aj Slovensko. Firma sa presťahovala do priestorov Panorama business center a vymenila malé samostatné kancelárie za jedno celé podlažie otvorených priestorov a oddelených funkčných zón. 

 

 

 

 

 Ako dodávateľ typového nábytku Spaceplan zariadil priestory pracovnými stolmi a stoličkami od britského lídra Senator. 

 

 

 V rámci čakacích a loungových zón bol vybratý organicky tvarovaný nábytok – v pracovných zónach si zamestnanci môžu spraviť meeting, alebo si dať kávu na sedačkách Elle v jasných farbách od dánskeho Softlinu.

Priestorom recepcie dominujú kontrastné farby. Pri vstupe sú použité lesklé krytiny a nátery v bielej farbe, no recepčný pult rovnako ako pódium bol navrhnutý v dubovom dekore. Zaujímavé je využitie čiernej farby na stenách čakacej zóný, ktorá vďaka dizajnovému nábytku od talianskych značiek La Palma a True design je v jasnej žltej a modrej farbe pôsobí reprezentatívne, no príjemne a pohodlne. 

 

 

 Najzaujímanejšia časť priestorov Roche je ale určite stretávacia zóna. Nájdeme v nej najrôznejšie prvky, ktoré sú tematicky a štruktúrálne odlišné, no perfektne zladené  - španielske dlaždice, priznaný čierny strop, lakované pódium, výrazné farby, korian, plast a drevo. Táto „agora“ je navrhnutá nielen ako kuchynka, ale obsahuje niekoľko typov sedenia a preto je predurčená na rôzne druhy používania.

Čierne barové stoličky od baskickej Enei je populárna línia stoličke Lottus, ktoré nájdeme aj na pódiu pri koženkových laviciach. Drevenú lavicu dopĺňajú elegantne tvarované stoličky Flow of litovskej Ply collection.

Viac o práci na projekte a koncepte sa dozviete vo videu, kde architekti predstavia koncepciu projektu Roche.

 

 

 

Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.