menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

9 z 10 odporúča The Box sofu od Look industries

Cena, akustické vlasnosti a dizajnová príbuznosť je sú tri výzvy, ktoré trápia architektov pri výbere akustických kóji. Tu je riešenie.

9. 5. 2018

Akustické kóje sú dnes už neodmysliteľnou súčasťou akýchkoľvek otvorených priestorov, kde je požiadavka na súkromie a potreba tichej zóny aj v „centre diania“.

Dizajnéri našli spôsob, ako šikovne zakomponovať tieto požiadavky do priestoru, ušetriť miesto a financie klienta a tak vznikli akustické kóje. Dnes nie je problém nájsť akustické kóje takmer u každého výrobcu kancelárskych riešení.

Architektov ale trápi iná výzva – cena, akustické vlastnosti a dizajnová príbuznosť kóji. To je totiž to, čo rozhodne. Veľkú úlohu zohráva pri mnohých klientoch cena. Ak ide o predražený dizajnový kus, klient upustí od tohto riešenia a architekt už nič nespraví.

 

Nie všetky akustické majú rovnaké vlastnosti. Výrobca rozhoduje o tom, akú zvolí cestu – či už ide o uzavreté, otvorené kóje a samozrejme použité materiály. Ako posledný a o nič menej dôležitý je dizajnový faktor, pretože pre tých, ktorí vnímajú estetiku interiéru, je hneď na prv pohľad jasné, či sa kója hodí, alebo vyčnieva v priestore.

Dizajnéri z fínskeho Loooku našli skvelé riešenie

Loook Industries je mladá fínska značka, ktorú založili Ivar Gestranius and Kevin Lahtinen, ktorí sa stretli počas vysokoškolského štúdia. V roku 2009 tak založili Loook Industries a vďaka sviežim, vtipným a praktickým dizajnovým kúskom si získavajú priazeň architektov, dodávateľov a klientov.

The Box sofa teda vznikla v hlavách tohto dizajnérskeho dua, ktorá vie ako sa veci robia a pretože sami navštevujú klientov, im dáva najrýchlejší feedback, ako pristupovať k navrhovaniu.

 

The Box sofa teda odpovedá na všetko tri z hlavolamov, ktoré riešia architekti a všetci, ktorí sa podieľajú na výbere nábytku do projektu. Prvým parametrom je cena, ktorá je jednou z najlepších na trhu. Vďaka ohýbanému drevu, uzavretému stropu a štedrému akustickému polstrovaniu dostane užívateľ taktiež jedno z akusticky najpohodlnejšieho riešenia.

Čo sa týka dizajnu a estetiky, The Box sofa je určite najversatilnejšou akustickou kójou v sortimente všetkých dodávateľov s ktorý mi spolupracujeme. Officy, školy, čakacie priestory sú miesta, kam bola The Box sofa navrhnutá na používanie a nech je architektúra moderná, či nesie tradičnejšie a konzervatívnejšie prvky, táto akustická kója do priestore určite zapadne. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.