menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Actiu pre AstraZeneca v Barcelone

AstraZeneca do svojich priestorov vniesla pocit útulnosti a zároveň si ponechala reprezentatívny look. Pozriete si case study od Actiu a inšpirujte sa pri tvorbe vlastného projektu.

14. 4. 2017

AstraZeneca je britsko-švédska farmaceutická spoločnosť, ktorá pôsobí na celosvetovej úrovni a poháňa ju inovácioa a zameriava sa na objavovanie, vývoj a komercializáciu liekov na predpis. Nedávno prevzali do svojho vlastnícta aj respiračné lieky spoločnosti Almirall.

Farmaceutická skupina sa rozhodla ponechať všetky talenty Almirallu, ktoré začlenila do Barcelony, pričom si ponechala 90 odborníkov v oblasti výskumu a marketingu a zamestnancom z Almirall vybavila kanceláriu s rozlohou 1500 m2 v embelematickej budove DAU, ktorá sa nachádza na ulici Diagonal. Týmto spôsobom sa katalánske hlavné mesto stalo jedným z piatich globálnych výskumných centier spoločnosti AstraZeneca spolu s Veľkou Britániou, Švédskom, USA a Nemeckom.

El DAU (Kocka) budova, v ktorej možno nájsť AstraZeneca je pomenovaná podľa svojich pravidelných architektonických línií a pozostáva z 9 poschodí,  kde je 100% exteriéru rozdeleného na osem modulov. Jedná sa o budovu postavenú z najkvalitnejších materiálov a povrchových úprav. Všetky zariadenia boli ocenené energetickou účinnosťou kategórie B. Spoločnosť mala od začiatku jasno, že by mala mať nový kancelársky nábytok, a preto je možné nájsť značku Actiu, ktorá dodávala najvhodnejšie výrobky pre ich potreby.

 

 Actiu spolu s Tetrisom riešil hlavne to, že zákazník chcel v tomto novom priestore začleniť najmä pracovné miesta, ktoré prenášajú inovácie, udržateľnosť, talent, teplo a jednoduchosť, čo sú hlavné črty súčasného výskumu a vývoja a marketingového oddelenia.

Tieto koncepty spájajú program operatívnych stolov a rokovacích stolov Prisma, navrhnutých v severskej štýlovej estetike, teplé a zdanlivo jednoduché, ktoré skrývajú dômyselnú techniku ​​vyvinutú v jej štruktúre. Jeho povrch z akáciového dreva spojený nohami vyrobeých v pyramídovom tvare, ktorý vyzerá byť z jedného kusu, poskytuje priestoru kompaktný vzhľadom, zatiaľ čo je príjemný a jemný.


V priestoroch na rokovania sa stôl Prisma nachádza v kombinácii so stoličkou Cron s nízkou opierkou. Na tejto stoličke je možné vidieť starostlivé prevedenie a detaily švov a to vďaka inovatívnej výrobe čalúnenia najmodernejším procesom tepelnej fúzie, ktoré poskytuje elegantný a zároveň minimalistický štýl.

 

Ďalším bodom na ktorý sa kladie veľký dôraz, je spôsob ako sú káble integrované do stolov.  Actiu to riešilo pomocou operačných stolov Prisma s prechodkami v rovnakej povrchovej úprave ako pracovná doska, čo je prakticky neviditeľne a zvyšuje jej operatívnosť.

K stolom bolo pridané kábel kanály a vertikálne kryty, čoho výsledkom je čistá, uprataná a transparentná estetika.

Vybratou stoličkou pre pracovné stanice bola TNK 500. Súhrn funkčných, technických a technologických detailov z nej robia stoličku s nadčasovým dizajnom. V týchto kanceláriách boli použité v prevedení s bielym rámom v kontraste s čalúnením v čiernej farbe, čo zvýraznilo prítomnosť stoličiek v pracovnom priestore.

 

V tomto projekte bolo zamerianie sa na detaily a doplnky mimoriadne dôležite, nielen esteticky, ale aj preto, aby bolo poskytnuté pohodlie užívateľom priestoru. Zvukovotlmiace paravány, ktoré vymedzujú každý pracovný priestor sú takým príkladom a to nielen v súlade s dizajnom a farbou priestoru a iných inštalácií, ale hlavne s čalúnením, ktoré absorbuje zvuk a poskytuje tak prostrediu príležitosť optimálne rozvinúť prácu.
Konečným výsledkom je, že spoločnosť AstraZeneca má v Barcelone nové kancelárie, ktoré dávajú pocit pohodlia, sú praktické, jednoduché a zabezpečujú vysoký komfort.

 

 

 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.