menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Udržateľné značky nábytku, ktoré prezentujú dizajn a ekológiu
Príďte si vyskúšať kancelársku stoličku A+S so špeciálnou mechanikou
Kolekcia Muvit : Mobilný nábytok, ktorý transformuje kancelársku kultúru
Všetky články

Axyl: Chceli sme redefinovať sedenie na medzinárodnej úrovni

Šesť cien za dizajn a inovácie. Toľko zatiaľ získal Allermuir za stoličku Axyl, ktorú navrhol Benjamin Hubert z jeho londýnskeho ateliéru Layer.

13. 7. 2018

 Šesť cien za dizajn a inovácie. Toľko zatiaľ získal Allermuir za stoličku Axyl, ktorú navrhol Benjamin Hubert z jeho londýnskeho ateliéru Layer.

Počas tohtoročného prestížneho podujatia NeoCon v Chicagu získal Axyl ocenenie Silver Best of NeoCon za barové stoličky, Cenu za inováciu v kategórii „Stoličky pre návštevníkov“ a ocenenie HIP Honor.

Tak ako bol Axyl dobre prijatý v Severnej Amerike, tak získal niekoľko dobrých bodov aj vo Veľkej Británii, po tom, čo získal ocenenie Design Guild Mark a Red Dot Design začiatkom tohto roka. Posledné získané ocenenie, ktoré Axyl dostal bolo Core77 Design Award.

 Axyl využíva silný geometrický dizajnový jazyk, ktorý je úplne originálny, ale čerpá zo známych referencií, ako je Á-čková typológiadánska technika pokrývania povrchu z polovice minulého storočia. Intenzívna práca na projekte, ktorá zahŕňala vysokú investíciu do nástrojov trvala dva roky a to od náčrtu až po jeho konečnú výrobu.

Operadlo stoličiek a sedák barovej stoličke je k dispozícii v rôznych materiáloch, ktoré majú nízky vplyv na životné prostredie, vrátane recyklovaného dreveného vlákna a recyklovaného nylonu; a recyklovaná aglomerátová "rekonštruovaná" pena je použitá na vankúšoch na sedenie. Tá je  vyrobená z malých kúskov peny , ktoré sa spätne formujú do vhodného tvaru. Tak sa efektívne využíva odpadový materiál, ktorý predtým prišiel z nábytkárskeho priemyslu.

 

 Konštrukcia stoličky Axyl v tvare písmena Y z špeciálne recyklovaného hliníka s plášťom z jemne vstrekovanej peny, je navrhnutá tak, aby „objala“sediaceho. Axyl sa dá tiež stohovať do výšky štyroch stoličiek, čím šetrí požiadavky na úložný priestor. Barová stolička zdieľa rovnaký charakteristický dizajnový jazyk, a sedák je úplne symetricky s operadlom na nohy v spodnej časti stoličky.

 

 Keď Robert Mustoe, výkonný riaditeľ Allermuir preberal Red dot award, povedal: „Axyl je vynikajúca nová rada stoličiek vyvinutá spolu s Benjaminom a jeho ateriérom Layer. Je to nádherný pocit, keď získate medzinárodne uznanie za produktový dizajn v prestížnych oceneniach. Allermuir je dizajnovo orientovaná spoločnosť a Axylom sme chceli prehodnotiť vzhľad a funkciu kaviarenského a reštauračného sedenia na medzinárodnej scéne.“

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.