menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Koleciu Nest od +Halle nájdete v našom showroome

+Halle: Dizajn by nemal byť nutne umiestnený na podstavci, ale tentokrát sme si mysleli, že oslavovať skutočné remeslo stojí za to, aby bolo vyzdvihnuté.

22. 5. 2017

 

Séria ponúka alternatívu k tradičnej lounge zóne. Dve voliteľné výšky ponúkajú možnosť vytvárať dynamický setting v ľubovoľnom prostredí bez toho, aby bola ohrozená úroveň komfortu. Nest je navrhnutý medzinárodným dizajnérskym štúdiom sídliacim v Štokholme Form Us With Love.

"Naše rôzne myšlienky viedli, ako to často robí, k hlbšiemu výskumu, analyzovali sme aktivity a správanie v public zónach a komfort čalúneného nábytku v porovnaní s posedením na barovej stoličke. Namiesto toho, aby sme dali oba typy stoličiek do priestoru, spojili sme ich - vytvorili sme vysoké vertikálne hniezdo, "hovorí John Löfgren, kreatívny riaditeľ v spoločnosti Form Us With Love.

Fascinácia typológiami podstavcov, ako napríklad stoličky rozhodcu na tenisovom kurte a jazda na SUV, štúdio experimentovalo s vznešenou krajinou a pridalo prvok dôstojnosti a jemnosti - sedenie s výhľadom. "Veríme, že pohodlné vysoké sedadlo je prirodzenou súčasťou každého obývacieho a barového prostredia a poskytuje príležitosť sedieť dlhšie na vysokom stole", hovorí John Löfgren.

Nové možnosti

Rôzne úrovne vytvárajú škálu nových možností. Predtým, aby ste vytvorili miestnosti v miestnosti, ste boli nútení používať vysoké paravány, pohovky s vysokým operadlom a podobne. Avšak s Nestom a zmenou vo výškach to môže byť urobené jemnejšie a s minimálnou zmenou a tým udržať priestor otvorený a bez ohrozenia vizuálnych, alebo funkčných prvkov.

Oslavovať skutočné remeslo

Výzvou pre sedenie Nest bola rovnováha medzi sedadlom a nohami. Dôležitosťou bolo pridanie ustálenosti, mimoriadne elegantnému, vysokému nábytku. Preto sme vyrobili odolnú kolekciu bez toho, aby sme ohrozili elegantnosť kostry.

 

Plynulý prechod sedadla a operadlo v kolekcii Nest je o kvalite, čo ukazuje na schopnosť produkcie vo výrobe Plus Halle. Ako píše Plus Halle: Dizajn by nemal byť nutne umiestnený na podstavci, ale tentokrát sme si mysleli, že oslavovať skutočné remeslo stojí za to, aby bolo vyzdvihnuté. 

 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.