menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Madridská radnica - miesto starej architektúry a nových myšlienok

Občianske centrum Cibeles sa nachádza v treťom najvýznamnejšom kultúrnom a muzeálnom priestore mesta. Unikátna pamiatka dnes slúži občanom a kultúre.

19. 4. 2016

Kultúrne a občianske centrum Cibeles sa nachádza v symbolickej budove v Madride a v paláci Cibeles v starom paláci telekomunikácií a dnes ústredí madridskej radnice a treťom najvýznamnejšom kultúrnom a muzeálnom priestore mesta. Toto historické miesto plné nápadov z 21. storočia charakterizuje nové kultúrne a občiansky priateľské prostredie.

 

 Vyhlásené zakultúrnu pamiatku záujmu v roku 1993 s priemerným množstvom 100-tisíc  návštevníkov každý mesiac, bolo otvorené pre verejnosť v roku 2011 s cieľom organizácie "vytvoriť najsofistikovanejšiu koexistenciu umenia a kultúry s kritickými priestormi reflexie a občianskeho života ".

 

ACTIU sa podieľalo na redizajne a integrovaní dedičstva Madridu montážou nábytku v knižnici a čitárňach.

 

Pre tieto účely boli použité dva jeho produkty – stôl Vital a stoličky Urban. Oba produkty v bielej  prinášajú svetlo a nechávajú vyniknúť prominentné tradičné farby.

 

Stoly Vital s typickou štvorcovou podnožou sa hodia prakticky ku všetkému. Použité boli samostatné stoly, ale aj niekoľko miestne modely, ktoré sa prakticky umiestnili na potrebné miesta.

 

Stolička Urban je navrhnutá pre univerzálne. Pohodlná, ľahká a veľkorysá stolička v rôznych veľkostiach ponúka až viac ako dvadsať rôznych kombinácii. V rámci tohto projektu sa použil model z polypropylénu z jedného kusu, ktorý je upevnený v hliníkovom ráme.

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.