menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Novinka roka: Pracovná stolička AT od Wilkhahnu

Po troch rokoch od vydania prevratnej stoličky IN, Wilkhahn prichádza s novinkou AT, kancelárskou stoličkou s vynovenou mechanikou Trimension®.

2. 5. 2018

Wilkhahn je meno, ktoré v oblasti výroby nábytku určite netreba predstavovať. Vyše storočné skúsenosti vo výrobe a jasná vízia vytvoriť, čo tu ešte nebolo, charakterizuje od začiatku smerovanie tejto rodinnej formy.

Wilkhahn vo svojich modeloch používa technológie a mechanizmy, ktoré ďalej kopírujú ostatné firmy a to všetko je zabalené v na pohľad jednoduchej forme. Laik tak voľným okom vidí len jednoduchú stoličku, no za precíznymi minimalistickými stoličkami a dokonalým prevedením sa skrýva práva najlepších odborníkov sveta.

 

Technológia Trimension®, ktorú nájdeme aj v novej stoličke AT, umožňuje používateľovi sa hýbať v troch smeroch (nabok, dopredu a krížom do strán), no čo je dôležitejšie, geniálne navrhnutá mechanika zabezpečuje oblasti panvy mikro pohyby, ktoré simulujú pohyby pri chôdzi. To všetko bez straty stability, či koncentrácie, ktorú pociťuje užívateľ pracovných stoličiek s podobnou filozofiou.

Pracovné stoličky s mechanikou Trimension®, preukazujú zlepšenie koncentrácie, práve vďaka tomu, že dovoľujú tomu, kto na nej sedí, nájsť si pohodlnú pozíciu, podľa toho ako sa užívateľ práve cíti a ako mu to vyhovuje. Je to teda veľmi ďaleko od filozofie nastavenie stoličky, ktorá má fixnú polohu a užívateľ sa musí prispôsobiť stoličke, nie stolička jemu.

 

 

Dnes Wilkhahn predstavuje novinku AT podľa konceptu free-2-move, ktorú zabezpečuje technológia Trimension®, čo je globálny štandard v zdravom trojrozmernom sedení. Pracovná stolička AT s integrovaným, koordinovaným dizajnom, rozmanitosťou modelov a prispôsobiteľnými funkciami je určite versatilným modelom v rade Trimension®.

Technológia v stoličke AT, tiež zaisťuje to, že bude sedieť v centre vášho ťažiska, bez ohľadu na to, akú pozíciu zaujmete, alebo ako sa hýbete. Technológia trámu operadla tiež prispôsobuje naklonenie stoličky váhe užívateľa. Ovládanie je preto úplne zjednodušené, rovnako ako na jej predchodcoch.   Stačí si sadnúť, nastaviť výšku sedadla a to je všetko. Stolička a vaše telo urobia všetko ostatné sami. 

 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.