menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Nový showroom Wilkhahnu vo Viedni

Wilkhahn, náš hlavný partner, ktorý je jednotkou vo vývoji a výrobe najlepších stoličiek sveta, práve otvoril svoj nový showroom v susednej Viedni.

20. 6. 2018

Nový showroom Wilkhahnu vo Viedni. Foto © LICHTBILDKULTUR Martin Schlager

Ak sa budete prechádzať ulicami Viedne okolo budovy starej pekárne Anker, môže sa vám zdať, že ste sa ocitli v Londýne, či New Yorku, ale nie práve v susednom Rakúsku. Je to práve kvôli industriálnej architektúre tejto časti, ktorá má vlastný šarm.

 

Dnes je Anker, bývalá budova pekárne, ktorá bola postavená v roku 1893, vzrušujúcim miestnym uzlom kultúry a udalostí. Je to práve kvôli kompletnej rekonštrukcii  15 okolitých budov s priestorom 30-tisíc metrov štvorcových, ktorú zastrešila spoločnosť Loft City GmbH & Co.

 

Occo nie je len pôsobivé svojou štýlovou formou a otvoreným sedákom , ale tiež možnosťami prevedenia a stohovaním.  . Foto © LICHTBILDKULTUR Martin Schlager

Interiér, ktorý je podobný loftom v New Yorku a naplánoval ju miestny architekt Jürgen Radatz. Priemyselná estetika budovy sa zachovala vďaka využitiu pôvodných tehál, betónu a cementu.

V tomto novom rakúskom showroome nájdeme celé portfólio Wilkhahnu, čo zahŕňa aj technologické špičky z radov konferenčných stolov Smart Timetable a Confair, ako aj nový sklápací stôl mAx a multifunkčné skladacie stoličky z rovnakého radu, či to najlepšie, čo Wilkhahn má – pracovné stoličky.

Výsledkom je showroom, ktorý obsahuje najrôznejšie modely interiérov, ktoré reflektujú súčasné špecifické požiadavky moderných pracovísk. Nájdeme tu napríklad školiacu miestnosť vybavenú multifunkčnými stoličkami Aline so sieťovinou na sedadle a operadle, ktoré sú perfektne prispôsobené rôznym tvarom ľudského tela vďaka použitému hi-tech materiálu.

 

Multifunkčná stolička Aline nespôsobuje hluk pri presúvani a je ideálna pre vzdelávacie a konferenčné priestory. Foto © LICHTBILDKULTUR Martin Schlager

 

Vďaka svojmu elegantnému dizajnu je Graph jednou z najpopulárnejších rokovacích stoličiek a takmer klasickým kusom nábytku. Tú nájdeme tiež v jednej rokovacej miestnosti, kde sa najviac medzi zákazníkmi použía.

Konferenčná stolička Occo má osobitý charakter. Patrí medzi najuniverzálnejšiu stohovateľnú stoličku Wilkhahnu dá sa kombinovať tak, že výsledkom je 72 jej rôznych typov. Samozrejme  showroom Wilkhahnu vo Viedni má aj miesto, kde nájdeme štandardné pracoviská, kde sa dajú vyskúšať špeciálne zdravotné ergonomické stoličky s technológiou Trimension - elegantný ON, športový a posledný z model AT z tohto radu.

 

Stôl s kancelárskymi stoličkami IN pre voľný, trojrozmerný pohyb pre stimuláciu a tiež relaxáciu počas sedenia. Foto © LICHTBILDKULTUR Martin Schlager

 

Timetable Smart je ideálny pre mobilné a dynamické vybavenie viacúčelových priestorov, ako sú multifunkčné školiace miestnosti, kancelárie, jedálne alebo zasadacie priestory. Nájdete tu aj špeciálnu ergonomickú stolička ON z rady Trimension . Foto © LICHTBILDKULTUR Martin Schlager 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.