menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

OFFECCT prichádza s prevratným konceptom showroomov

Tradičné showroomy, kde sa návštevníci len pozerajú na nábytok, zohrali svoju úlohu. Meeting arenas od OFFECCTU majú iný zámer - priblížiť ľuďom dizajn v ich bežnom živote.

8. 6. 2017

 

Švédska nábytkárska a dizajnérska firma Offecct štartuje v novom sídle v Štokholme a sťahuje sa z modernej Flat Iron Building  na Torsgatan do historickej budovy stanice na Lilla Bantorget 11. Tu vzniká tzv. meeting arena, kde sa stretáva súčasný dizajn Offecct-u s architektúrou 19. storočia.

Offecct, ktorý má centrálu a výrobu v západnom Švédsku bol založený v Štokholme v roku 1992 a posledných rokoch sídlil v Flat Iron Building. Spoločnosť má okrem Štokholmu tzv.meeting arenas aj v Miláne, Osle, Göteborgu.

Nech to v showroom žije

Tradičné showroomy, kde sa návštevníci len pozerajú na nábytok, zohrali svoju úlohu. Tu má Offecct zámer, aby ľudia získali vedomosti, hovorili a stretávali sa s inými ľuďmi. Trochu ako prísť domov,“ hovorí hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Offecct, Kurt Tingdal. V meeting arene si ľudia bookuju dopredu ich schôdzev popoludňajších hodinách.

„Štokholm je centrom dizajnu a inovácie a je naďalej dôležitým základom pre naše rozšírenie na medzinárodnej úrovni,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Offecct, Kurt Tingdal.

Nová meeting arena v Štokholme sa nachádza v budove stanice z roku 1893, ktorú navrhol architekt Folke Zetterwall, len 200 metrov od bývalých priestorov vo Flat Iron Building.

Kontrast medzi historickou architektúrou a súčasným medzinárodným dizajnom vytvára z tohto miesta veľmi fascinujúce a inšpirujúce miesto,“ hovorí Kurt Tingdal.

Areál s rozlohou 300 metrov štvorcových má mäkkú tonalitu s mierne prísnejšou farebnou škálou v šedej a ostatných zemitých tónoch. Konferenčné miestnosti, salóniky a kancelárie sú vytvorené na základe ich spôsobu práce.

Kurt Tingdal zdôrazňuje: „Toto je živá meeting arena pre diskusie o dizajne, udržateľnom nábytku a budúcej atraktívnosti.

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.