menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
10 najnovších poznatkov neuroarchitektúry
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Všetky články

Realizácia projektu Kuehne&Nagel

Kuehne&Nagel je kuriérska spoločnosť, ktorá operuje v 100 krajinách sveta a po desiatich rokoch zmenila sídlo. Po trištvrte roku spoločnej práce sme dokončili ich priestory.

20. 1. 2017

S našim klientom – Kuehne&Nagel sme sa prvý raz stretli zhruba pol roka pred začiatkom projektu. Od prvého stretnutia bolo jasné, že klient chce priestor, ktorý bude premyslený do všetkých detailov a jeho päť, či viac ročný nájom nechce stráviť na mieste, ktoré ani funkčne, ani esteticky nebude vyhovujúce.

Výberové konanie začalo v októbri 2015 a samotná realizácia skončila v decembri 2016. Zhruba trištvrte roka sme spoločne personalizovali a prispôsobovali priestor, ktorý okrem našich návrhov podporil space plan, ktorý bol navrhnutý podľa koncepcie feng-šuej. Aj práve vďaka nemu priestor vytvára pocit harmónie, konzistentnosti a veľmi dobre pracovnej atmosféry.  

Priebeh projektu

Samotné práce sa začali v marci roku 2016 a pokračovali až do druhej polovice toho istého roka. Našou úlohou bolo vytvoriť interiérový dizajn okrem samotnej dodávky nábytku. Väčšina návrhových prác prebiehala v prvej časti procesu, od marca do júla.

Potom ako sme s klientom dohodli na finálnej podobe návrhu sme začali s úpravou pôvodného projektu priestorov. Usúdili sme totiž, že niektoré časti, ako prvky osvetlenia, podhľadov, zvláštne zalomené steny alebo rozloženie kobercov nie sú pre tento priestor najvhodnejšie.

Práve kobercoviny vytvárajú najvýraznejší prvok interiéru. Na prvý pohľad náhodilé rozloženie kobercov je farebnosťou presne rozdelené a vymedzuje komunikačné priestory a uzavreté kancelárie, zasadačky, či relaxačné priestory. Priestor tým získal poriadok.

Keďže sa v projekte už počítalo s dverami v kapučínovej farbe po spoločnom hľadaní s klientom sme vybrali neutrálnejšiu, bielu farebnosť nábytku, ktorú sme následne doplnili farebnými akcentmi v podobe farebných, pistáciových a svetlohnedých paravánov. Priestor bol následne doplnený o 3D piktogramy a polepy, ktoré vytvorili v interiéri príjemnú, priateľskú atmosféru. 

S radosťou môžeme povedať, že výsledok spolupráce s Kuehne&Nagel nie je iba priestor, ktorý je užívateľsky, funkčne a esteticky dokonale vyladený, ale počas spolupráce sa vytvorilo aj úprimné ľudské spojenie, ktoré je ešte cennejšie ako úspešný projekt. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.