menu
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Ako navrhnúť modernú kanceláriu s ohľadom na dnešné myslenie
Súťaž: Made by Spaceplan, Designed by you
Udržateľné značky nábytku, ktoré prezentujú dizajn a ekológiu
Všetky články

Význam dvanástich farieb - alebo ako ich použiť doma (na pracovisku)

Či už chcete vniesť do miestnosti energiu, alebo stlmiť hektické prostredie, týchto pár rád vám pomôže vybrať farbu, ktorá vám najlepšie vyhovuje.

12. 10. 2015

1. Oranžová  - rozširuje vaše vedomie

 Oranžová - rozširuje vaše vedomie

Tento sýty odtieň zvyšuje sebavedomie a umožňuje vyjadriť sa so sebadôverou. Použite ho, keď sa chcete cítiť vitálnejšie. Je to farba smiechu a oslavy. Jemný akcent docielite, ak pridáte oranžovú podložku pod myš do vašej kancelárie, nafarbite stenu v izbe, alebo len označíte oranžovými kartičkami stôl.

2. Tmavo modrá  - podporuje efektivitu

 

Očisťuje myslenie, takže si môžete zreoragnizovať neporiadok, či skúmaž ľajšie čo je najdôležitejšie vo vašom živote. Pomáha tak integrovať veľký obraz s malým obrázkom. Používajte tmavo modrú, keď je potrebné, aby ste sa rozhodol. Skúste ju použiť na nadmerné veľké šuflíky, odpadkové koše, pre stolnú lampa, alebo ako farbu celej miestnosti.

 

3. Zelená  - zvyšuje blahobyt

 

Hlavná farba v prírode. ktorá odráža bohatstvo. Je to farba pre nové začiatky a rast. Podporí vás, aby ste uctili svoje jedinečné nadanie a prejavovali ich v hmotnom svete. Skúste zelené kreslo, odkladací stolík, alebo dvere.

 

4. Zelená  - tiež lieči

 

 

Predstavuje potravu a pomáha stabilizovať telo a celkovú stabilitu, udržiavať rovnováhu. Použite ju, keď sa chcete  omladiť, či  podporiť fyzickú a emocionálnu pohodu. Skúste zelený hrniec, sadu kuchynských mís, kvetináč, alebo uteráky.

 

 5. Svetlo fialová  - podporuje spiritualitu

 

 Fialová pomáha sa pripojiť na vyššiu úroveň v myslení. Podporuje nový pohľad na emocionálne problémy. Pripomenutím, že sme všetci istým spôsobom spojení, môže prehĺbiť zmysel pre ľudskosť. Použite ju, keď chcete zvýšiť súcit a prijímať priateľov, ako rodinu. Skúste napríklad svetlo fialový kašmírový prehoz, alebo čerstvú kyticu.

 

6.  Svetlo modrá -  dáva pocit pokoja

 

 Rozpúšťa napätie a podporuje pokoj. Svetlo modrá najmä prináša jednoduchosť do priestoru a harmóniu do vzťahov. Nosenie alebo obklopovanie pomáha zmierniť agresívne sklony a eliminuje hádky. Skúste svetlo modré čelá postelí, recepcie, kuchyne, vzdušné závesy alebo maľovaný strop.

 

7. Svetlo červená - posiľnuje vás

Červená je stimulant. Podporuje odvahu a nebojácnosť. Použite túto farbu, keď chcete zvýšiť sebavedomie. Ale príliš veľa červene môže cítiť príliš vzrušenie alebo rozrušenosť. Skúste jasne červenú na misky, rámy obrazu, alebo na ozdobné vankúše.

 

8. Žltá -zvyšuje sústredenie

Táto farba je známa pre zvýšenie inteligencie a mentálnej bdelosti a tak môže pomôcť stimulovať konverzáciu a vyjasniť myšlienky. Skúste žlté ceruzky, záložky alebo stoličky.

 

9. Ružová - otvára srdce

 

 Jemná a upokojujúca,- ružová je farba lásky. Podporuje nežnosť a  komfort v časoch emocionálne transformácie. Použite ju v miestnosti, keď sa snažíte zvýšiť vnímavosť a porozumenie. Skúste ružové tienidlo, obrus, čalúnenie.

 

10. Žlto-oranžová -  dodáva život

 

 Tieto farby pomáhajú rozptýliť temnotu a umožňuje nám vidieť svetlú stránku vecí.  Skúste žlté alebo oranžové utierky, vankúše, alebo hrnčeky na kávu.

 

11. Tmavo červená - inšpiruje pri záľubách 

 

 Použite ju, aby ste odobrali zábrany a emocionálne bloky, ktoré vám bránia vyjadriť seba samého.  Skúste tmavo červenú podnožku, tienidlo, alebo čalúnenie stoličky.

 

12. Modro-zelená - podporuje dôveru

 

 Táto farba sa používa, keď si potrebujete oddýchnuť. Noste alebo obklopte sa ňou, ak máte problémy so spánkom, alebo sa ťažšie sústredíte na meditácie. Skúste v tejto  prikrývku, vázu alebo nalakovať podlahy.

 

 

Chcete viac informácií o dizajne,
oceneniach a trendoch?
Naša stránka používa len nevyhnutné a analytické cookies. Zozbierané dáta nie sú zdieľané tretím stranám a slúžia na zlepšovanie našich služieb, nie pre účely reklamy.